SQUADS: 2019 Post-Season Internationals

irl logo

Nations are unveiling their squads ahead of the 2019 Post-Season Internationals, which include a Trans-Tasman Test, the Oceania Cup and the Great Britain Lions Tour of New Zealand and PNG.


Men's Squads


Josh Addo-Carr, Daly Cherry-Evans, Damien Cook, Boyd Cordner, Nick Cotric, Tyson Frizell, Wade Graham, Payne Haas, Ben Hunt, Luke Keary, David Klemmer, Latrell Mitchell, Cameron Munster, Cameron Murray, Josh Papalii, James Tedesco, Jake Trbojevic, Paul Vaughan, Jack Wighton

Schedule: Fri 25/10 v New Zealand (WIN Stadium), Sat 2/11 v Tonga (Eden Park)

Squad TBC

Schedule: Sat 2/11 v Samoa (Eden Park), Sat 9/11 v Papua New Guinea (Christchurch)

Thomas Lasvenes, Gavin Marguerite, Arthur Romano, Vincent Albert, Paul Marcon, Hakim Miloudi, Lucas Albert, Maxime Puech, Charles Bouzinac, Lambert Belmas, Paul Seguier, Jordan Dezaria, Romain Navarrete, Mathieu Jussaume, Bastien Canet, Arnaud Bartes, Justin Sangare, Joan Guasch, Arthur Mourgues, Louis Jouffret, Matthieu Khedimi

Schedule: Fri 25/10 v Junior Kangaroos (WIN Stadium)

James Graham, Blake Austin, John Bateman, Tom Burgess, Daryl Clark, Jake Connor, Lachlan Coote, Oliver Gildart, Zak Hardaker, Jackson Hastings, Ryan Hall, Chris Hill, Josh Hodgson, Jack Hughes, Josh Jones, Jonny Lomax, Jermaine McGillvary, Joe Philbin, Luke Thompson, Jake Trueman, Alex Walmsley, Elliott Whitehead, Gareth Widdop, George Williams

Schedule: Sat 26/10 v Tonga (Waikato), Sat 2/11 v New Zealand (Eden Park), Sat 9/11 v New Zealand (Christchurch), Sat 16/11 v Papua New Guinea (Port Moresby)


Leeson Ah Mau, Nelson Asofa-Solomona, Kenneath Bromwich, Kieran Foran, Braden Hamlin-Uele, Corey Harawira-Naera, Jahrome Hughes, Jamayne Isaako, Shaun Johnson, Isaac Liu, Joseph Manu, Benji Marshall, Ken Maumalo, Charnze Nicoll-Klokstad, Briton Nikora, Kevin Proctor, Jordan Rapana, Brandon Smith, Joseph Tapine, Zane Tetevano, Roger Tuivasa-Sheck, Jared Waerea Hargreaves

Schedule: Fri 25/10 v Australia (WIN Stadium), Sat 2/11 v Great Britain (Eden Park), Sat 9/11 v Great Britain (Christchurch)

Alex Johnson, Daniel Russell, David Mead, Edene Gebbie, Edwin Ipape, Enock Maki, Garry Lo, Justin Olam, Kyle Laybutt, Luke Page, Moses Meninga, Nixon Putt, Rhyse Martin, Stanford Talita, Stanton Albert, Stargroth Amean, Terry Wapi, Wartovo Puara Jnr, Watson Boas, Wellington Albert

Schedule: Sat 9/11 v Fiji (Christchurch), Sat 16/11 v Great Britain (Port Moresby)

Squad TBC

Schedule: Sat 2/11 v Fiji (Eden Park)

John Asiata, Andrew Fifita, Addin Fonua-Blake, David Fusitu'a, Siliva Havili, Ata Hingano, William Hopoate, Konrad Hurrell, Michael Jennings, Sione Katoa, Tuimoala Lolohea, Manu Ma'u, Ben Murdoch-Masila, Joe Ofahengaue, Tevita Pangai Jnr,  Kotoni Staggs, Tevita Tatola, Siosiua Taukeiaho, Jason Taumalolo, Daniel Tupou, Sitili Tupouniua

Schedule: Sat 26/10 v Great Britain (Waikato), Sat 2/11 v Australia (Eden Park)


Women's


Kezie Apps, Millie Boyle, Annette Brander, Ali Brigginshaw, Brittany Breayley, Keeley Davis, Kirra Dibb, Tallisha Harden, Isabelle Kelly, Chelsea Lenarduzzi, Corban McGregor, Jess Sergis, Hannah Southwell, Simaima Taufa, Shakiah Tungai, Botille Vette-Welsh, Holli Wheeler

Schedule: Fri 25/10 v Kiwi Ferns (WIN Stadium)


Billy Jean Ale, Madison Bartlett, Teuila Fotu-Moala, Georgia Hale, Lavinia Gould, Amber-Paris Hall, Honey Hireme, Onjeurlina Leiataua, Nita Maynard, Raecene McGregor, Jules Newman, Apii Nicholls, Annetta Nuuausala, Charntay Poko, Krystal Rota, Aieshaleigh Smalley, Kiana Takairangi, Crystal Tamarua, Atawhai Tupaea

Schedule: Fri 25/10 v Jillaroos (WIN Stadium)

Squad TBC

Schedule: Sat 16/11 v Pacific All Stars (Port Moresby)