TEAMS: NSWRL Ron Massey Cup - 2019 Round 17

RMCup Badge Pos VectorLogo GradientColour

It's Teamlist Tuesday for Round 17 of the 2019 NSWRL Ron Massey Cup! Every Tuesday, the full teams for each #RMCup round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Cabramatta Two Blues BYE

Western Suburbs Magpies v Mounties RLFC
Sat July 13 2019, 1:00pm at Campbelltown Stadium

Western Suburbs Magpies
1. Omar Slaimankhel 5. Isaac Rabuatoka 3. Jack Gibbons 4. Jeremiah Leasi 2. Samuel Kimi-Ioane 6. Kieran Wyld 7. Kelsey Coakes 8. Edward Carter 9. Josh Daley 16. Avia Minute 13. Ahmad Ellaz 21. Avia Minute 12. Harrison Leonard 17. Adrian Haangana 20. Brandan Su'a 22. Hala Akauola Laula 24. Dean Robson

Mounties RLFC
1. Anthony Layoun 2. Eddy Aiono 3. Roman Ioelu 4. Atini Gafa 5. Jett Karam 6. Jack Payne 7. Daniel Roberts 8. Mitch Cahalane 9. Sam Duggan 10. Willie Mataka 11. Mitch Kennedy 12. Jakob Giles 13. Matthew Whitehouse 14. Giordan Patea 15. Elijah Hunt 16. Harry Leddy 17. Jarrod Brackenhofer

Match Officials • Referees: Cameron Paddy;Sideline Officials: Karra-lee Nolan, Jake Sutherland;


St Marys v Penrith Brothers
Sat July 13 2019, 3:00pm at St Marys Leagues Stadium

St Marys
1. Jake Toby 2. Jake Maizen 3. Geoff Daniela 4. Maliko Filino 5. Marli Sini 6. Shannan Wood 7. Kurt Falls 8. Leonati Feiloakitua 9. Meni Luke 10. Vasili Tsikrikas 11. Pat Hollis 12. John Faiumu 13. Dylan Fuad 14. Isaac Thompson 15. George Tsikrikas 16. Joe Vaegaau 17. Isaac Kennedy 23. Siosaia Vave

Penrith Brothers
1. Masi Paulo Fidow 2. Ryan Foaese 3. Zac Chong-Nee 4. Jak Cannell 5. Geofery Duku 6. Arthur Crichton 7. Brendan Waters 8. Penita Tuavao 9. Maverick Tweedie 10. Jokatama Dokonivalu 12. Quinn Ma'aelopa 11. Robbie Graham 13. Samuel Cookson 14. Pati Eni 15. Gray Viane 16. Taku Simon 18. Brodie Christopherson

Match Officials • Referees: Clayton Wills;Sideline Officials: Nathan Loveday, Cameron Turner;


Blacktown Workers Sea Eagles v Asquith Magpies
Sat July 13 2019, 4:00pm at HE Laybutt Sporting Complex

Blacktown Workers Sea Eagles
1. Maile Li 2. John Tohi 3. Jermaine Mati-Leifi 4. Leva Li 5. Shaun Fitzgerald 6. Vieru Mapasone 7. Kamren Cryer 10. Rhys Scigliatano 8. Kurt Aldridge 17. Sukamanu Raki 11. Fou Tagilima 12. Josh Martin 13. Denzal Tonise 30. Ben Mathiou 31. Damon Smith 32. Kenny Soumpholphakdy 33. Obed Karwhin 34. Simon Fonua 35. Eric Newbigging

Asquith Magpies
1. Braeden Batiste 2. Michael Pearsall 3. Shane Kiel 4. Kenneth Koro 5. Sione Hopoate 6. Zac Nicholls 7. Blake Goodman 24. Will Solway 9. Shae Jarvis 23. Magnus Stromquist 11. Jackson Williams 12. Jordon Remfrey 15. Matt Place 8. Atonio Pelesasa 16. Jacob Samoa 17. James Mirceski 22. Jake Pickering

Match Officials • Referees: Daniel Luttringer;Sideline Officials: Joseph Eid, Charlie Suters;


Glebe Burwood Wolves v Wentworthville Magpies
Sun July 14 2019, 2:00pm at Wentworth Park

Glebe Burwood Wolves
1. Latrel Schaumkel 2. Brock Pelligra 28. Latrell Robinson 26. Paul Rokolati 5. Chris Tupou 6. Jordan Chongsun 7. Ben Jones 27. Sione Afemui 9. Ben Jackson 16. Brock Ilett 11. Kem Seru 12. Kyle Lovett 13. Lachlan Stein 10. Brendon Luamanu 15. Jaz Flavell 18. Tifa Iuta 22. Nesiasi Mataitonga

Wentworthville Magpies
1. Nick Walker 2. Eparama Navale 3. Liam Mulvihill 4. Kieran Hayman 5. Charlton Schaafhausen 6. Henry Raiwalui 7. Beau Henry 8. Nick Kassis 9. Brad Keighran 10. Haveatarna Luani 11. Danny Howard 12. Piki Rogers 13. Blake Cook 14. Josh Bermingham 15. Adam Spicer 16. Rydge Smith 21. Jacob Esau

Match Officials • Referees: Nathan Loveday;Sideline Officials: Luke Heckendorf, Dean Tyler;


Guildford Owls v Hills District Bulls
Sun July 14 2019, 3:00pm at McCredie Park

Guildford Owls
1. Domenic Reardon 2. Daniel Lotu 3. Jack Wheelhouse 4. Joshua Camroux 5. Mason Farrell 6. Penani Manumalealii 7. Josh Lewis 13. Dylan McKeown 9. Jack Wheelhouse 10. Taniela Lasalo 14. David Harris 12. Matthew Woods 11. Blake Judd 8. Joseph Gardiner 15. Aaron Grech 25. Robert Longbottom 29. Pifeleti Pifeleti 18. Jaydn Field

Hills District Bulls
1. Lachlan Walmsley 2. Pio Nakubuwai 3. Tarquinn Butler 4. Meimeite Siale 5. Christopher McCoy 6. Nicholas Holliday 7. Joel Bradford 8. Timothy Robinson 9. Heath L'Estrange 10. Matthew Currie 11. Dylan O’Connor 12. David Baumann 13. Yileen Gordon 14. Corey Kurnoth 15. Sean Walpole 16. Tom Young 17. Rhys Walpole

Match Officials • Referees: Jake Sutherland;Sideline Officials: Joseph Eid, Clayton Wills;