TEAMS: NSWRL Ron Massey Cup - 2019 Round 21

RMCup Badge Pos VectorLogo GradientColour

It's Teamlist Tuesday for Round 21 of the 2019 NSWRL Ron Massey Cup! Every Tuesday, the full teams for each #RMCup round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


St Marys BYE

Cabramatta Two Blues v Western Suburbs Magpies
Sat August 10 2019, 3:00pm at New Era Stadium

Cabramatta Two Blues
1. Honeti Tuha 19. Anthony Raheb 3. Jaimon Wormleaton 4. Nathan Milone 5. Falakiko Manu 25. Kakapuna Fotu 7. Brandon Finnegan 22. Malakai Houma 9. Josh Tangitau 23. Jordan Latham 12. Jack Morris 11. Rhys Armstrong 20. Jesse Martin 13. Moses Manu 14. Kobi Hookey 16. Justin Frain 21. Sam Radovu

Western Suburbs Magpies
1. Kieran Wyld 2. Isaac Rabuatoka 3. Jack Gibbons 4. Ahmad Ellaz 5. Samuel Kimi-Ioane 6. Omar Slaimankhel 7. Kelsey Coakes 8. Andy Fiagatusa 9. Josh Daley 10. Avia Minute 16. Avia Minute 17. Adrian Haangana 12. Harrison Leonard 13. Henry Ah Sam 14. Dean Robson 20. Lucas Burnes 22. Hala Akauola Laula 23. Heheako Tuima

Match Officials
Referees: Damian Brady;Sideline Officials: Nathan Loveday, Jimmy Oliveira;


Blacktown Workers Sea Eagles v Wentworthville Magpies
Sun August 11 2019, 11:00am at HE Laybutt Sporting Complex

Blacktown Workers Sea Eagles
1. Maile Li 2. John Tohi 3. Jermaine Mati-Leifi 4. Leva Li 5. Shaun Fitzgerald 35. Joey Tramontana 7. Kamren Cryer 22. Fred Junior Mauala 13. Denzal Tonise 8. Ben Mathiou 12. Charles Shepherd 33. Kenny Soumpholphakdy 11. Kyle Cassel 30. Damon Smith 31. Sukamanu Raki 32. Kyle Cassel 34. Rhys Scigliatano 36. Eric Newbigging

Wentworthville Magpies
1. Josh Bermingham 2. Eparama Navale 3. Eli Roberts 4. Josh Minhinnick 5. Charlton Schaafhausen 6. Henry Raiwalui 7. Beau Henry 8. Adam Spicer 9. Brad Keighran 10. Piki Rogers 11. Danny Howard 12. Liam Mulvihill 13. Blake Cook 14. Dylan Izzard 15. Nick Walker 16. Kieran Hayman 17. Rydge Smith 21. D'Rhys Miller

Match Officials
Referees: Nathan Loveday;Sideline Officials: Joseph Eid, Joel Mani;


Hills District Bulls v Glebe Burwood Wolves
Sun August 11 2019, 3:00pm at Crestwood Oval

Hills District Bulls
1. Lachlan Walmsley 2. Pio Nakubuwai 3. Meimeite Siale 4. Jp Nohra 5. Christopher McCoy 6. Clayton Faulalo 7. Joel Bradford 11. Timothy Robinson 9. Heath L'Estrange 8. Matthew Currie 18. Rhys Walpole 16. David Baumann 13. Sean Walpole 14. Nicholas Holliday 15. Bruce Ward 17. Corey Kurnoth 19. Tom Young

Glebe Burwood Wolves
1. Shane Khouiss 2. Chris Tupou 3. Latrell Robinson 26. Paul Rokolati 5. Anthony Overton 6. Brock Pelligra 27. Ben Jones 8. Zane Elsley 9. Ben Jackson 10. Brock Ilett 11. Liam Taylor 12. Kyle Lovett 13. Lachlan Stein 14. Ben Pointer 15. Jaz Flavell 17. Daniel Arahu 28. William Swann

Match Officials
Referees: Daniel Luttringer;Sideline Officials: Karra-lee Nolan, Dean Tyler;


Guildford Owls v Mounties RLFC
Sun August 11 2019, 3:00pm at McCredie Park

Guildford Owls
1. Mason Farrell 2. Daniel Lotu 3. Jack Wheelhouse 4. Joshua Camroux 5. Jared Petero 6. Penani Manumalealii 7. Josh Lewis 8. Joseph Gardiner 9. Jack Wheelhouse 10. Taniela Lasalo 11. Blake Judd 12. Matthew Woods 21. Aaron Grech 14. Caleb Paiaka Hunt 15. Jaydn Field 19. Yahia Masri 29. Pifeleti Pifeleti

Mounties RLFC
1. Daniel Roberts 2. Eddy Aiono 3. Roman Ioelu 4. Atini Gafa 5. Jett Karam 6. Anthony Layoun 7. Jack Payne 8. Willie Mataka 9. Sam Duggan 10. Mitch Kennedy 11. Jakob Giles 12. Lazarus Brown 13. Matthew Whitehouse 14. Giordan Patea 15. Elijah Hunt 16. Harry Leddy 17. Jarrod Brackenhofer 23. Steven Tavita

Match Officials
Referees: Jake Sutherland;Sideline Officials: Stephen Bourke, Mitchell Currie;


Asquith Magpies v Penrith Brothers
Sun August 11 2019, 3:00pm at Storey Park

Asquith Magpies
1. Blake Goodman 2. Michael Pearsall 3. Shane Kiel 4. Kenneth Koro 5. Sione Hopoate 6. Zac Nicholls 7. Riley Travers 8. Atonio Pelesasa 9. Peter Nay 10. Magnus Stromquist 11. Jackson Williams 12. Jordon Remfrey 13. Matt Place 14. Debraska Rikiriki 15. Jacob Samoa 16. Jake Beetson 17. Joseph Mau

Penrith Brothers
1. Masi Paulo Fidow 2. Ryan Foaese 3. Zac Chong-Nee 4. Matthew Whyte 5. Geofery Duku 6. Arthur Crichton 7. Brendan Waters 8. Penita Tuavao 9. Maverick Tweedie 12. Quinn Ma'aelopa 10. Jokatama Dokonivalu 11. Robbie Graham 13. Harrison Coskerie 16. Adrian Doyle 18. Brodie Christopherson 19. Samuel Cookson 23. Taku Simon 17. Pati Eni 20. Jak Cannell 21. Kitione Vikash

Match Officials
Referees: Clayton Wills;Sideline Officials: Bradley Kiehne, Patrick Mackey;