TEAMS: NSWRL U18 Harvey Norman Tarsha Gale Cup - 2019 Round 1

TGCup Grad Pos

It's Teamlist Tuesday for Round 1 of the 2019 NSWRL U18 Harvey Norman Tarsha Gale Cup! Every Tuesday, the full teams for each #TGCup round will be posted right here!

All times are listed in AEDT (NSW/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


St George Dragons v Wests Tigers
Sat February 9 2019, 9:00am at Mascot Oval

St George Dragons
1. Leanne Toomalatai 2. Holly Gatt 3. Haylee Hifo 4. Taina Naividi 5. Ema Rainima 6. Charkyl Ngamotu 7. Sereana Naitokatoka 8. Camelia Atelaite Ali Lotoa'atu 9. Reva Hakopa 10. Anastacia Shum-Cottrell 11. Sela Masila 12. Carly Drury 13. Mareva Swann
Interchange: 14. Myah Tahan 15. Rysh'e Fa'amausili 16. Filomina Hanisi 17. Rebecca Mose

Wests Tigers
1. Jessica Whelan 3. Brooke Walker 4. Ally Beaufils 6. Josephine Bee 7. Janaya Bent 8. Bianca Cornwell 9. Sophie Curtain 17. Mamana Alatini 11. Brooke Gray 12. Abbey Riley 16. Emily Curtain
Interchange: 14. Olivia Foster 15. Briana Dean 18. Makayla Ward 20. Georgia Nies

Match Officials · Referees: Ethan Klein;Sideline Officials: Bailey Collins, Mitchell Pitscheider;


Cronulla-Sutherland Sharks v Illawarra Steelers
Sat February 9 2019, 10:15am at Shark Park

Cronulla-Sutherland Sharks
1. Lynda Howarth 2. Kelly Gilmour 3. Jaida White 4. Alieesha Cohen 5. Zali Fay 6. Kyla Johnston 7. Jazmine Silva Gukisuva 8. Jami Roberts 9. Millie Graham 10. Aimee Jane Strawbridge 11. Ella Robinson
Interchange: 12. Lilli Kelly 13. Janelle Kennedy 14. Talei Koroitamana 15. Madison Ashby 16. Ally Weir 17. Jamie Chapman 18. Ella Barker 19. Zali Hopkins 20. Tegan Dymock 21. Ashlee O'Neille

Illawarra Steelers
1. Keele Browne 2. Tiana Graham 3. Meg Buchanan 4. Rhiannon Tungai 7. Teagan Berry 8. Ula-Mari Time-Cribb 9. Olivia Vale 10. Eleni Amone 13. Maddison Weatherall
Interchange: 5.Riley Scott 6. Madi Singleton 14. Emily Andrews 15. Chantel Tugaga 18. Viena Tinao 20. Taneisha Roberts

Match Officials · Referees: Joshua Bradstock;Sideline Officials: Ethan Rix, Zac Pitkethley;


Penrith Panthers v Sydney Roosters Indigenous Academy
Sat February 9 2019, 10:30am at Panthers Stadium

Penrith Panthers
13. Emelia Kaafi 14. Bree Chester 25. Hope Tevaga 15. Lavinia Taiseni 18. Litiana Tuifua 10. Madison Gaal 9. Cydney-Lee Cherrington 23. Faliki Pohiva 8. Jasmine Lepua 16. Hayley McGregor 20. Suresa-Moana Enese
Interchange: 7. Justyce Cleverly 11. Paris Makene Stone 19. Alana Everingham-Bryan 22. Carlene Leve

Sydney Roosters Indigenous Academy
1. Brandi Davis Welsh 2. Natalie Smith 3. Summer Dann 4. Keilee Joseph 5. Ella Simon 6. Dakota Blacklock 7. Janiya Brown 8. Tymekqwa Duckett 9. Zali Dymock 10. Lavinia Taukamo 11. Seini Teisina
Interchange: 14. Anita Nelson 15. Maya Svagelli 16. Rease Casey 17. Montana Shoesmith

Match Officials · Referees: Brodie Rushby;Sideline Officials: David Hughes, Jayden Kastelan;


Canterbury-Bankstown Bulldogs v Newcastle Knights
Sat February 9 2019, 11:00am at Belmore Sports Ground

Canterbury-Bankstown Bulldogs
(Squad) Precious Papalii, Annalee Silva, Tima Tapugao, Mia Enright, Syprus Lakisoe Mapunar, Addyson Winterstien, Faith Tupa, Lianimishay Mahara, Ava Katselos, Tamika Tohia, Jana-Mia Pepe, Soko Kioa -Lucy, Taylania Russell Martin, Georgia Sansin Matthews, Anjali  Mence, Meaghan McCauley

Newcastle Knights
1 Jorja Holden, 2 Ashlee Russell, 3 Carissa Harrison, 4 Joeli Morris, 5 Terri-Lee Van Wyk, 6 Olivia Glanville, 8 Kayla Romaniuk, 9 Lily Hanning, 10 Cody Campbell, 11 Olivia Kernick, 12 Caitlin Johnston
Interchange: 13 Tanaya Millar, 14 Ella Buteux, 15 Jada Beale, 18 Taylor Bateman

Match Officials · Referees: Seamus Carroll;Sideline Officials: Matt King, Ramzi Daizli;


Canberra Raiders v Parramatta Eels
Sat February 9 2019, 12:00pm at Raiders Club Belconnen

Canberra Raiders
1. Madyson Tooth 2. Klaudia Osztrenkovics 3. Gabbie Davis 4. Ashley Carter 5. Tarnayar Hinch 6. Krystal Blackwell 7. Samantha Small 8. Regan Maddick 9. Jada Flanagan 10. Carly Wilkin 11. Geena Elliott 12. Samantha Clegg 13. Sydney Harrison
Interchange: 14. Shanae Pope 15. Taysha-Lee Campbell 16. Courtney-Lee Picker 17. Grace Martin 18. Zali Waihape 19. Vanessa Harris 20. Taylah Johnston 21. Jada Olsen-Flanagan

Parramatta Eels
13. Jada Alexander 1. Anne Pati 15. Martha Fua 22. Lanuola Cross-Taateo 4. Allison Futialo 16. Shondell Akhabue 7. Kristen Cawthorne 6. Jada Toevai 5. Izabella Epati 12. Tahlia Alexander 24. Breeze E'e
Interchange: 3. Chloe Cameron 11. Natalie Bainou 19. Rebekah Faucette 25. Gardinia Faalogo 17. Juanita Fakaua 21. Ella Pinder 23. Seranise Wilson

Match Officials · Referees: Jordan Chidiac;Sideline Officials: Elijah Fernance, Jeremy Framke;