NSWRL Ron Massey Cup - 2017 Round 19

RMCup Badge Pos VectorLogo GradientColour
 photo 2017RMC-Teams.jpg

It's Teamlist Tuesday for Round 19 of the 2017 NSWRL Ron Massey Cup Season! Every Tuesday, the full teams for each RM Cup round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Round 1 catch-up match
Auburn Warriors v St Marys Saints Sat July 15 2017, 2:00pm at Lidcombe Oval

Auburn Warriors
1. Omar Slaimankhel 2. Rabieh El-zbaidieh 19. Justin Gasovski 14. Matt Utai 5. Abraham El-Zakhem 6. Jack Hawkins 7. Manaia Rudolph 23. Visesio Setefano 9. Jamie Clark 10. Mitchell Mamary 11. David Minute 13. Ahmad Ellaz 3. Henry Ah Sam 16. David Minute 18. Patrick Mafi 22. Elias Sukkar 24. Adham El-zbaidieh

St Marys
1. Mason Cerruto 2. Ratu Tuisese 3. Geoff Daniela 4. Tony Satini 5. John Tuliatu 6. Mathew Place 7. Adrian Davis 8. Aaron Pene 9. Soni Luke 10. Cowen Epere 11. Tom Eisenhuth 12. Joe Vaegaau 13. Nathan Smith 14. Shannan Wood 15. Veta Lilomaiava 16. Jesse Jackson 17. James Hill 19. Thomas Romer 22. Dylan Fuad

Match Officials
Referees: Martin Jones;Sideline Officials: Patrick Mackay, Phil Sung;


Round 19
Guildford Owls v Mounties Sun July 16 2017, 3:00pm at McCredie Park

Guildford Owls
1. Shane Hunt 2. Cameron Eyles 3. Joshua Camroux 4. Harmony Hunt 5. Jayden Wheelhouse 6. Matthew Ryan 7. Netane Masima 8. Dylan McKeown 9. Jake Carlaw 10. Eden Syme 11. Mitch Achurch 12. Jake Ferguson 13. Jarred Farlow 16. Matthew Rickard 17. Caleb Paiaka Hunt 19. Tyrone Shelley

Mounties
1. John Kennedy 2. Alofi Mataele 3. Fou Tagilima 4. Jake Steadman 5. Leva Li 6. Henry Raiwalui 7. Dylan Izzard 8. Willie Mataka 9. Kurt Robinson 10. Maurice Kennedy 11. Steven Tavita 12. Winstone Asotasi 13. Jacob Mayer 14. Daniel Dole 15. Topiese Taufa 16. Bradley Speechley 17. Matthew Whitehouse

Match Officials
Referees: Daniel Olford;Sideline Officials: Mitchell Stone, Darren van de Moosdyk;


Wentworthville Magpies v Western Suburbs Magpies Sun July 16 2017, 3:00pm at Ringrose Park

Wentworthville Magpies
1. Josh Minhinnick 2. Danny Barakat 3. James Gammidge 4. Ethan Tangira 5. Jordan Martin 6. J. Rafferty-butfield 7. Jake Walsh 8. Kurt De Luis 9. Josh Tangitau 10. Taniela Lasalo 11. Blake Cook 12. Rhys Armstrong 13. Mitchell Stanfield 14. Chris Ve'e 15. Jordan Latham 16. Craig Field 18. Finlay Dibley

Western Suburbs Magpies
1. Mason Farrell 2. Tom Capper 3. Vieru Mapasone 4. Josh Davis 5. Tala Mapasone 6. Blake Goodman 7. Brendan Waters 8. Chris Coleman 9. Luke Williams 10. Temata Rangi 11. Kurt Atkinson 13. Tom Morrison 19. Kilifi Tia-Kilifi 14. Daniel Petralia 17. Pio Sokobalavu 18. Va'e Nuku Vatuvei 23. Hala Masila

Match Officials
Referees: Cameron Paddy;Sideline Officials: Andrew Gilchrist, Joel Mani;


Auburn Warriors v BYE
Blacktown Workers Sea Eagles v BYE
Cabramatta Two Blues v BYE
Concord-Burwood Glebe Wolves v BYE
Hills District Bulls v BYE
St Marys Saints v BYE
0 Comments