TEAMS: NSWRL Ron Massey Cup - 2019 Round 10

RMCup Badge Pos VectorLogo GradientColour

It's Teamlist Tuesday for Round 10 of the 2019 NSWRL Ron Massey Cup! Every Tuesday, the full teams for each #RMCup round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Mounties RLFC BYE

Cabramatta Two Blues
v Blacktown Workers Sea Eagles
Sat May 18 2019, 5:00pm at New Era Stadium

Cabramatta Two Blues
33. Jake Butler-Fleming 2. Junior Mapesone 4. Jaimon Wormleaton 3. Isaac Montgomery 5. Falakiko Manu 6. Nathan Milone 7. Zac Nicholls 8. Malakai Houma 9. Josh Tangitau 10. Moses Manu 11. Jack Morris 12. Auzzie Tuwhangai 13. Jesse Martin 14. Jayden Yates 15. Ben Marschke 16. Jordan Latham 17. Dalton Smith 27. Sam Radovu 28. John Olive 20. Justin Frain

Blacktown Workers Sea Eagles
1. Shaun Fitzgerald 5. Maile Li 4. Leva Li 3. Charles Shepherd 2. Obed Karwhin 6. Kurt Aldridge 7. Kamren Cryer 13. Francis Laloua-Tui 10. Damon Smith 21. Fred Junior Mauala 18. Michael Tupou 11. Fou Tagilima 8. Rhys Scigliatano 16. Jessie Jackson 17. Sukamanu Raki 22. Jermaine Mati-leifi 24. Eric Newbigging

Match Officials • Referees: Daniel Luttringer;Sideline Officials: Cameron Turner, Luke Heckendorf;


Glebe Burwood Wolves v Guildford Owls
Sun May 19 2019, 3:00pm at McCredie Park

Glebe Burwood Wolves
1. Latrel Schaumkel 2. Jalen Reweti 3. Tyla Tamou 26. Latrell Robinson 5. Pio Nakubuwai 6. Jordan Chongsun 7. Ben Jones 8. Matt Jurd 9. Jackson Garlick 10. Royce Tout 11. Joseph Rokoqo 12. Kyle Lovett 13. Tyrone Taukamo 14. Ben Jackson 15. Jaz Flavell 20. Zane Elsley 17. Jyi Seymour

Guildford Owls
1. Domenic Reardon 2. Daniel Lotu 3. Joshua Camroux 4. Matthew Ryan 5. Mason Farrell 6. Penani Manumalealii 7. Robert Longbottom 8. Joseph Gardiner 9. Jack Wheelhouse 10. Taniela Lasalo 11. Blake Judd 12. Matthew Woods 13. Dylan McKeown 14. David Harris 15. Aaron Grech 16. Jake Ferguson 29. Pifeleti Pifeleti

Match Officials • Referees: Nathan Loveday;Sideline Officials: Patrick Mackey, Dean Tyler;


Penrith Brothers v Wentworthville Magpies
Sun May 19 2019, 3:00pm at Hickeys Lane Reserve

Penrith Brothers
1. Ryan Foaese 2. Aparama Vulavou 3. Zac Chong-nee 4. Arthur Crichton 5. Troy Bendell 6. Brodie Christopherson 7. Brendan Waters 8. Penita Tuavao 9. Maverick Tweedie 10. Jokatama Dokonivalu 12. Quinn Ma'aelopa 11. Robbie Graham 13. Harrison Coskerie 15. Eddie Faalua 16. Taku Simon 18. Matthew Whyte 19. Samuel Cookson 14. Pati Eni 20. Jake Tago

Wentworthville Magpies
1. Nick Walker 2. Eparama Navale 3. Eli Roberts 4. Liam Mulvihill 5. Charlton Schaafhausen 6. Dylan Izzard 7. Beau Henry 8. Nick Kassis 9. Daniel Petralia 10. Tekina Vailea 11. Danny Howard 12. Piki Rogers 13. Blake Cook 14. Rydge Smith 15. Adam Spicer 16. Nick Okladnikov 17. Todd Sapienza

Match Officials • Referees: Clayton Wills;Sideline Officials: Tom Stindl, Dillian Wells;


Hills District Bulls v Asquith Magpies
Sun May 19 2019, 3:00pm at Crestwood Oval

Hills District Bulls
1. Joel Bradford 2. Patiliai Bolea 3. Meimeite Siale 4. Brent Rae-millar 20. Siaosi Keates 6. Nicholas Holliday 7. Harry Siejka 8. Treyvon Leuluai 9. Jayden Griffin 10. Timothy Robinson 12. David Baumann 14. Daniel Harrison 23. Mathew Gardner 16. Jake Brennan 17. Corey Kurnoth 18. Eton Lindsay 22. Peni Botiki

Asquith Magpies
1. Jake Pickering 2. Jordon Remfrey 3. James Tuitahi 4. Joshua Fraser 5. Michael Pearsall 6. Riley Travers 7. Blake Goodman 8. Atonio Pelesasa 9. Treymaine Brown 10. John Tuivaiti 11. Jackson Williams 12. Jerry Key 13. Magnus Stromquist 14. Jake Attard 15. Jacob Samoa 16. Matt Place 17. Will Solway 18. Justin Lemalu 19. Shae Jarvis 20. Jake Beetson

Match Officials • Referees: Jake Sutherland;Sideline Officials: Mitchell Currie, Brandon Mani;


St Marys v Western Suburbs Magpies
Sun May 19 2019, 3:00pm at St Marys Leagues Stadium

St Marys
1. Zachary Ryan 2. Allan Fitzgibbon 3. Geoff Daniela 4. Maliko Filino 5. Marli Sini 6. Jake Toby 7. Isaac Thompson 8. Leonati Feiloakitua 9. Meni Luke 10. Cowen Epere 11. Pat Hollis 12. John Faiumu 13. George Tsikrikas 14. Reece Goldsmith 17. Dylan Fuad 19. Anton Iaria 20. Veta Henry Seumanu 23. Siosaia Vave

Western Suburbs Magpies
1. Omar Slaimankhel 2. Harrison O'toole 20. Jack Gibbons 4. Samuel Kimi-ioane 14. Bilal Maarbani 6. Kieran Wyld 7. Kelsey Coakes 8. Edward Carter 9. Josh Daley 10. Andy Fiagatusa 11. Josh Davis 13. Ahmad Ellaz 12. Harrison Leonard 16. Avia Minute 17. Adrian Haangana 21. Avia Minute 23. Hala Akauola Laula

Match Officials • Referees: Nathan Loveday;Sideline Officials: Dean Tyler, Patrick Mackey;